W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych

Badania do książeczki zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych

Oddział Laboratoryjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu przyjmuje próbki do badań na nosicielstwo do celów sanitarno-epidemiologicznych.


Probówki z podłożem transportowym do badań na nosicielstwo można otrzymać w Punkcie przyjmowania materiału biologicznego PSSE w Wałbrzychu, ul. Armii Krajowej 35c w piątki w godzinach: 8:00 - 11:00.
W celu wykonania badania na nosicielstwo należy przez 3 kolejne dni, za pomocą kompletu probówek, wykonać w pierwszym dniu wymaz z odbytu, natomiast w kolejnych dwóch pobrać próbkę kału. Szczegółowa informacja o sposobie pobierania wymazu oraz próbek kału jest dołączona do wydawanych probówek.
Wszystkie 3 próbki dostarczyć razem, w poniedziałek w wyznaczonym przedziale czasowym do punktu przyjmowania materiału biologicznego.
Próbki zostaną przyjęte do badania po dokonaniu opłaty w wysokości 110,00 zł – płatne na miejscu gotówką. W przypadku, gdy pracodawca zadeklaruje zwrot kosztów konieczne jest dostarczenie stosownego dokumentu od firmy kierującej pracownika na badania, na podstawie którego zostanie wystawiona faktura na pracodawcę.
Wydawanie wyników w punkcie, w czwartki, w godzinach 12:00-14:00 lub odbiór elektroniczny na stronie https://www.gov.pl/web/psse-walbrzych/odbior-wynikow-online najwcześniej od jednego do trzech dni od dostarczenia próbek.
Istnieje możliwość upoważnienia osoby trzeciej do odbioru wyników (upoważnienie musi zawierać PESEL osoby badanej).
Wyniki badań do celów sanitarno–epidemiologicznych wydawane są wyłącznie w formie sprawozdania z trzykrotnego badania kału. Z wynikami należy udać się do lekarza medycyny pracy w celu wydania odpowiedniego orzeczenia.

{"register":{"columns":[]}}