42. Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym - sukces reprezentacji SA PSP w Poznaniu
18.06.2026
W dniach 16 –18 czerwca br. na obiektach Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się 42. Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.
18 czerwca reprezentacja Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wzięła udział w konkurencji „Pożarnicze Ćwiczenie Bojowe”. Skład naszej drużyny stanowili kadeci Kompanii K-35. W swoim pierwszym biegu na zawodach team szkolny osiągnął znakomity wynik, uzyskując czas 26,26 s, co pozwoliło zająć I miejsce w klasyfikacji szkół pożarniczych.
Uzyskany rezultat jest jednocześnie nieoficjalnym rekordem wśród szkół pożarniczych w kraju w danej konkurencji, stanowiąc potwierdzenie wysokiego poziomu wyszkolenia, doskonałego przygotowania oraz zaangażowania zawodników.
Skład drużyny:
• st. str. kdt Krzysztof Szymanek,
• st. str. kdt Dawid Dubicki,
• st. str. kdt Bartosz Kąpielski,
• st. str. kdt Bartosz Rokita,
• st. str. kdt Dominik Kaźmierczak,
• st. str. kdt Tobiasz Strycharczyk,
• str. kdt Damian Jankowski,
• str. kdt Szymon Czerniecki,
Na sukces zespołu wpływ mieli również trenerzy: mł. bryg. Paweł Sekura oraz asp. Marcin Nowak, którzy poprzez systematyczne szkolenie, profesjonalne przygotowanie bazujące na wieloletnim doświadczeniu oraz wspieraniu zawodników, pomogli osiągnąć ten znakomity rezultat.
To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem na to, że ciężka praca, konsekwencja i zaangażowanie przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że sukces ten będzie motywacją do dalszych treningów i pozwoli w przyszłości sięgać po kolejne rekordy oraz najwyższe miejsca na podium.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Opracowanie: mł. bryg. Paweł Sekura, st. str. kdt Tobiasz Strycharczyk, SA PSP Poznań
Zdjęcia: SA PSP Poznań