Powrót

Z głębokim żalem informujemy o śmierci śp. bryg. w st. spocz. Zbigniewa Wilusza

29.04.2026

świece_kondolencje

Z żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o odejściu bryg. w st. spocz. Zbigniewa Wilusza, wieloletniego funkcjonariusza oraz pracownika cywilnego Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Swoją drogę zawodową rozpoczął w 1961 roku, pełniąc służbę w Ustrzykach Dolnych, a następnie w Tarnobrzegu. Od 1 grudnia 1962 roku na stałe związał się z poznańską Szkołą Chorążych Pożarnictwa. Przez wiele lat pełnił służbę w Wydziale Pododdziałów Szkolnych, a później w Wydziale Kształcenia. Po zakończeniu służby mundurowej nadal aktywnie działał na rzecz formacji jako pracownik cywilny - specjalista - wykładowca, przekazując swoją wiedzę oraz doświadczenie kolejnym pokoleniom strażaków.
W 1996 roku został wyróżniony Złotym Znakiem Związku. Zapamiętany zostanie jako osoba sumienna, zaangażowana i oddana swojej pracy, która z pełnym profesjonalizmem realizowała powierzone obowiązki.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 8 maja br. o godz. 11:30 w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Poznaniu ul. Promienista 131

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 maja br. o godz. 13:10 w kaplicy na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Opracowanie: mł. bryg. Joanna Kryślak, SA PSP Poznań
Zdjęcia: SA PSP

{"register":{"columns":[]}}