W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Joanna Hofman

ambjh

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Szwecji

Joanna Hofman

W 1990 r. ukończyła  pierwsze studia - Wyższą Szkołę Teatralną, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki i napisała pracę nt. literatury skandynawskiej.

W 1998 r. ukończyła kolejne  studia -  stosunki międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Stosunków Międzynarodowych, gdzie uzyskała tytuł magistra stosunków międzynarodowych.

W 1999 r. ukończyła podyplomowe studia Bezpieczeństwa Narodowego na Uniwersytecie Warszawskim

W 2003 roku ukończyła studia podyplomowe z zakresu Bezpieczeństwa Narodowego i Międzynarodowego w Akademii Obrony Narodowej na Wydziale Strategiczno – Obronnym, gdzie napisała pracę dyplomową nt. aspektów politycznych i militarnych konfliktów na Bliskim Wschodzie. 

W 2000 r. rozpoczęła pracę w MSZ.

W 2004 roku została stypendystką Departamentu Stanu USA i wzięła udział w programie “Bridges between nations”

 W 2005 r. rozpoczęła pracę  w Ambasadzie RP w Waszyngtonie na stanowisku  Radcy  ds. politycznych, odpowiedzialna za kraje Bliskiego Wschodu i współpracę  w zakresie stosunków polsko –żydowskich. 

W 2007 r. została nominowana na stanowisko Ambasadora RP w Finlandii, gdzie pełniła swoją misję  do  kwietnia 2011 r. Została odznaczona przez Prezydenta Finlandii najwyższym fińskim odznaczeniem:  Komandorium Pierwszej Klasy Białej Róży Finlandii.

W drugiej połowie 2011 r. rozpoczęła pracę w sektorze prywatnym w korporacji z sektora energii odnawialnej. Była odpowiedzialna za współpracę międzynarodową w zakresie energii odnawialnej  na rynkach państw bałtyckich, rosyjskim, amerykańskim, tureckim i indyjskim.

 W 2013 r. oddelegowana do Turcji, gdzie zajmowała się regulacjami w sektorze energii odnawialnej - wodnej i słonecznej, analizowaniem ryzyka inwestycyjnego od strony politycznej i regulacyjnej.

Była prelegentką i moderatorem międzynarodowych konferencji dotyczących energii odnawialnej, koncepcji inteligentnych miast ( “smart cities”)  i sztucznej inteligencji.

Po zakończeniu czteroletniego  kontraktu w korporacji, w lipcu 2017 r. objęła stanowisko dyrektora Instytutu Polskiego w Tel Awiwie, gdzie pracowała do końca stycznia 2020 r.

07.07.2021 Nominacja do Rady Programowej Żydowskiego Instytutu Histrorycznego w Warszawie.

{"register":{"columns":[]}}