W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

I.J. Paderewski - konkurs dla uczniów

07.01.2021

Zapraszamy do udziału w konkursie o Ignacym Janie Paderewskim adresowanym dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych, a także szkół polskich za granicą.

Konkurs o Paderewskim

Celem konkursu jest propagowanie historii Polski poprzez przybliżenie uczniom sylwetki Ignacego Jana Paderewskiego jako autorytetu artystycznego, politycznego, moralnego oraz patriotycznego. Udział w konkursie pozwoli na rozwój zainteresowań historycznych młodszych członków Polonii oraz stworzy warunki do pogłębienia wiedzy i uczczenia pamięci o wybitnym pianiście. Uczestnicy mogą wziąć udział w ośmiu kategoriach tematycznych Konkursu. 

Organizatorzy przewidzieli pulę nagród pieniężnych w wysokości 25 tys. złotych oraz nagrody dodatkowe instytucji współpracujących z organizatorami.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest zgłoszenie ucznia przez dyrektora jego szkoły za pomocą formularza on-line do 20 stycznia 2021 r. (formularz dostępny pod adresem http://wre.ko.poznan.pl/paderewski/). Platforma on-line do przesyłania prac konkursowych otwarta będzie do 30 kwietnia – dla większości kategorii konkursowych.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu:  kliknij tutaj
 

Informacji dotyczących organizacji Konkursu udziela Koordynator z Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu p. Rafał Renz (e-mail: paderewski@ko.poznan.pl , tel.: +48 780 386 057).