W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

INNOGLOBO - finanse na projekty badawcze

18.08.2021

Polska inwestuje w międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe.

Konkurs INNOGLOBO

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – największa w Polsce agencja wspierająca rozwój innowacji – rozpoczęła nabór wniosków w I konkursie programu międzynarodowego INNOGLOBO.

Wsparcie finansowe mogą otrzymać polskie podmioty, które zamierzają realizować projekty badawczo-rozwojowe z udziałem partnerów zagranicznych.

Polscy innowatorzy będą mogli swobodniej niż dotychczas dobierać zagranicznego partnera projektu, tematykę projektu, a także realizować projekty o zróżnicowanych budżetach. W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, organizacje badawcze oraz konsorcja.

Dzięki dofinansowaniu polscy innowatorzy będą mogli realizować prace B+R z partnerami z różnych krajów, w tym także z naukowcami i przedsiębiorcami ze Szwecji.

Wymogami stawianymi aplikacjom konkursowym jest uczestnictwo w projekcie przynajmniej jednego partnera zagranicznego oraz wpisywanie się zakresu tematycznego projektu w aktualną Listę Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Nabór wniosków już trwa. Więcej informacji na stronie NCBR:

https://www.gov.pl/web/ncbr/konkurs-w-ramach-programu-innoglobo