W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Lidia Milka-Wieczorkiewicz

Ambasador Lidia Milka-Wieczorkiewicz

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Tunezji

Pani Lidia Milka-Wieczorkiewicz rozpoczęła pracę w służbie dyplomatycznej w 1991 roku. W latach 1991-97 pełniła funkcję kierownika Wydziału Konsularnego w Ambasadzie RP w Rabacie. Od 1997 roku. pracowała w Departamencie Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ. W latach 1999-2004 była zastępcą szefa misji w Ambasadzie RP w Bejrucie, gdzie od 2001 do 2002 roku pełniła funkcję chargé d’affaires a.i.. Po powrocie do Polski w 2004 roku pełniła funkcję sekretarza generalnego Polskiego Komitetu ds. UNESCO.  W latach 2007-2011 była ambasadorem RP w Algierii. Następnie pracowała w Biurze Dyrektora Generalnego, a od 2015 roku w Ambasadzie RP w Maroku.

Absolwentka Wydziału Historycznego UW, posiada stopień doktora nauk humanistycznych. Odbyła staże naukowe na Uniwersytecie Mohammeda V w Rabacie oraz w École des hautes études en sciences sociales w Paryżu. Zna język francuski i angielski.