W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktualizacja komunikatu dot. dodatkowych ograniczeń w związku z pandemią COVID-19 dla pasażerów przybywających do Turcji

30.12.2020

komunikat

Zgodnie z komunikatem MZ RT od 28 grudnia 2020 roku (poniedziałek) wszyscy pasażerowie (nie dotyczy dzieci poniżej 6 r.ż.) przylatujący samolotem do Turcji a od 30 grudnia 2020 r. (środa) wszyscy pasażerowie (nie dotyczy dzieci poniżej 6 r.ż.) przybywający do Turcji drogą powietrzną, lądową lub morską, są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR wykonanych w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji. Osoby, które nie przedstawią negatywnych wyników testu PCR, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu. Powyższy wymóg nie dotyczy podróży tranzytowych przez Turcję.

Osoby, które na przejściu granicznym przy wjeździe drogą lądową do Turcji, nie przedstawią wyniku testu, zostaną poddane kwarantannie w miejscu zamieszkania na terytorium Republiki Turcji.

Powyższe wymogi będą obowiązywać do 1 marca 2021 r.

Osoby, które w ciągu ostatnich 10 dni przebywały w Wielkiej Brytanii, Danii lub RPA po przybyciu do ​​Turcji, będą zobowiązane przedłożyć negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich 72 godzin, niezależnie od tego zostaną poddane kwarantannie w miejscu zamieszkania. W przypadku gdy wynik drugiego testu, który zostanie wykonany w siódmym dniu kwarantanny, będzie negatywny, kwarantanna zostanie przerwana, w przypadku pozytywnego wyniku, osoba zostanie poddana leczeniu.