W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Festiwal filmowy Grupy Wyszehradzkiej „Vişegrad Düşleri/Visegrad Dreams”

16.10.2020

V4

W dniach 22 października – 1 listopada w prestiżowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej Istanbul Modern odbędzie się Festiwal Filmowy Grupy Wyszehradzkiej pt. „Vişegrad Düşleri/Visegrad Dreams”.

1 lipca 2020 roku Polska objęła roczne przewodnictwo Grupy Wyszehradzkiej (V4), najważniejszego ugrupowania współpracy regionalnej w Europie Środkowej. Z tej okazji Konsulat Generalny RP w Stambule zainicjował organizację Przeglądu Filmowego Wyszehradzkiej Czwórki.

Prezentowany repertuar przedstawia najciekawsze dokonania filmowe czterech państw z różnych okresów historii powiązane wspólnymi aspektami geograficznymi i kulturowymi. Od 22 października do 1 listopada w ramach festiwalu, publiczność będzie mogła obejrzeć 9 filmów pełnometrażowych, w tym 4 polskie produkcje. 

Polskę reprezentować będzie m.in. jedna z ostatnich produkcji Łódzkiej Szkoły Filmowej, pt. Nic nie ginie w reż. Kaliny Alabrudzińskiej. Komediodramat w 2019 roku został laureatem Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych - Jantar im. Stanisława Różewicza. Nie zabraknie także jednej z najdroższych produkcji filmowych polskiego kina ostatnich lat-  Legionów, w reż. Dariusza Gajewskiego. Akcja filmu rozgrywa się podczas walk o wolność Polski przeciwko carskiej Rosji.

Szczegółowe informacje o programie festiwalu oraz o biletach. 

Zdjęcia (4)