W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

I Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Turcji

30.04.2021

Konkurs Chopinowski

Młodzi pianiści z Polski  i Turcji zaproszeni zostali do wzięcia udziału w I Międzynarodowym Konkursie Fortepianowym Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży. Tegoroczny konkurs w ramach długofalowego projektu "Chopin w Turcji" przeprowadzono w formacie online. Organizatorami konkursu byli Międzynarodowa Akademia Chopinowska Fundacji TOVAK oraz Konserwatorium Uniwersytetu Maltepe w Stambule. Konsulat Generlany RP w Stambule objął wydarzenie patronatem honorowym. 

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: do 13 lat i 14-17 lat. Biografie uczestników oraz nagrania z występów dostępne są na stronie interenowej Międzynarodowej Akademii Chopinowskiej Fundacji TOVAK: https://www.chopintovak.org/yarismalar# . 

Wyniki konkursu ogłoszono 30 kwietnia 2021 r. Laureatów wyłoniło międzynarodowe jury pod przewodnictwem populizatorki twórczość Fryderyka Chopina w Turcji dr Ireny Ülkü. 

W kategorii do lat 13 zwyciężycami nagrody I i II, sponsorowanych przez Rektora Uniwersytetu Maltepe prof. dr Şahina Karasara zostali İlyun Bürkev z Turcji i Jakub Staniszewski z Polski. 

Laureatką III nagrody sponsorowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Muzyki Klasycznej Nuri İyicil została İdil Naz Alıcı.

Nagrodę specjalną za najlepszą interpretację J.S. Bacha - utwór fortepianowy otrzymał Jakub Staniszewski, natomiast nagroda za najlepszą interpretację Fryderyka Chopina - utwór fortepianowy powędrowała do rąk İlyuna Bürkeva.

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sferze rozwoju talentu muzycznego.