W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dyżur konsularny w Izmirze w dniach 12-13 marca 2021 r.

12.02.2021

Konsulat Generalny RP w Stambule  informuje, że w dniach 12 i 13 marca 2021 r. (piątek w godz.: 10:00-15:00, sobota w godz.: 10:00-14:00) odbędzie się dyżur konsularny w Izmirze w sprawach paszportowych oraz prawnych dla ob. RP.

komunikat

Konsulat Generalny RP w Stambule  informuje, że w dniach 12 i 13 marca 2021 r. (piątek w godz.: 10:00-15:00, sobota w godz.: 10:00-14:00) odbędzie się dyżur konsularny w Izmirze w sprawach paszportowych oraz prawnych dla ob. RP.

ADRES

Helen Katolik Kilisesi, Donanmacı Mah. 1729 Sokak, No 53, Karşıyaka, Izmir 35530.
Tylne wejście (zielone drzwi i brama). Możliwość zaparkowania samochodu na terenie przykościelnym.

 JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SPOTKANIE Z KONSULEM

Aby zapisać się na dyżur konsularny, należy wysłać e-mail na adres: stambul.ref.kons@msz.gov.pl podając poniższe informacje:  

1. Imię, nazwisko, datę urodzenia, nr polskiego paszportu.

2. Rodzaj załatwianej sprawy (np. złożenie wniosku o paszport dla osoby dorosłej/dziecka, transkrypcja, poświadczenie podpisu).

3. Preferowany dzień wizyty (piątek – 12 marca lub sobota – 13 marca).

4. Dane kontaktowe – numer telefonu, adres e-mail.

UWAGA – zgłoszenia nieposiadające powyższych informacji nie będą uwzględniane. Tylko otrzymana wiadomość zwrotna z KG RP w Stambule jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca na dyżur.

CO NALEŻY PRZYGOTOWAĆ NA SPOTKANIE Z KONSULEM

Informacje o wymaganych dokumentach otrzymają Państwo w zwrotnym e-mailu. Wymogi odnośnie zdjęcia oraz wzór wniosku paszportowego (który należy wydrukować dwustronnie i wypełnić) znajdują się na naszej stronie: https://www.gov.pl/web/turcja/paszporty

Prosimy zwrócić uwagę, aby zdjęcie było prawidłowo wykonane przez fotografa: https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-dowodu-lub-paszportu. Konsul ma prawo zażądać wymiany zdjęcia, jeśli nie będzie zgodne z wymogami.

OPŁATA KONSULARNA

Podczas dyżuru nie będzie przyjmowana gotówka, nie będzie możliwe realizowanie płatności kartą. Po złożeniu wniosku, opłatę konsularną będzie należało uiścić na rachunek bankowy KG RP w Stambule, w wysokości wskazanej przez konsula.

INFORMACJE DODATKOWE

Konsulat Generalny RP w Stambule zastrzega sobie prawo do odwołania dyżuru w związku z sytuacją związaną z COVID-19 lub w przypadku, gdy na dyżur zgłosi się mniej niż 10 osób.