W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zwolnienie z obowiązku odbycia kwarantanny w Polsce dla posiadających negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS CoV-2

26.01.2021

komunikat

Informujemy, że od 23 stycznia 2021 r. zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 153), zwolnione zostały z obowiązku odbycia kwarantanny osoby przekraczające granicę RP, jeżeli posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS CoV-2 (chodzi o każdy rodzaj testu) wykonanego, przed przekroczeniem polskiej granicy, w okresie 48 godzin licząc od momentu wyniku tego testu (rezultatu tego badania diagnostycznego). W trakcie przekraczania granicy należy okazać funkcjonariuszowi Straży Granicznej wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 w języku polskim lub w języku angielskim.

Lista laboratoriów oraz szpitali w Turcji uprawnionych do wykonywania testów PCR na obecność COVID19:

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yetkilendirilmis-covi-d-19-tani-laboratuvarlari.html

https://saglikturizmi.saglik.gov.tr/TR,25360/yetkili-saglik-tesisleri-ve-araci-kuruluslar.html

https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/haberler/yurt-disi-cikislarinda-test-islemleri.html