W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dni poradnictwa dla Polonii i Polaków za granicą w zakresie zabezpieczenia społecznego

09.02.2021

Ambasada RP w Kijowie zachęca do wzięcia udziału w e-poradach ZUS z zakresu zabezpieczenia społecznego, dedykowanych Polakom mieszkającym za granicą, którzy poszukują wsparcia i informacji związanej z ich sytuacją ubezpieczeniową.

`

W poradach można uczestniczyć za pośrednictwem nowej e-usługi w ZUS tj. poprzez umówienie indywidualnej e-wizyty z ekspertem ZUS. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości umawiania spotkań wraz z instrukcją postępowania znajdują się na stronie: https://www.zus.pl/e-wizyta.

Aby zarezerwować e-wizytę należy wybrać temat wideorozmowy „Emerytury i renty międzynarodowe”. Eksperci ZUS odpowiedzą na pytania związane np. z pobieraną emeryturą lub rentą. Poszczególne oddziały ZUS obsługują sprawy z różnych krajów, dlatego do rozmowy należy wybrać właściwy oddział, tj. Oddział ZUS w Rzeszowie (właściwy dla Ukrainy).

Obecnie e-wizyty ds. międzynarodowych prowadzone będą w wyznaczone dni (w poniedziałki i środy dla Oddziału ZUS w Rzeszowie), jednak liczba możliwych do przeprowadzenia e-wizyt będzie na bieżąco dostosowywana do potrzeb i zainteresowania klientów tym tematem. Aktualny harmonogram będzie widoczny w aplikacji do e-wizyt podczas zapisu.

Na stronie ZUS są również dostępne filmy instruktażowe, które w przystępny sposób opisują jak można umówić się na wideorozmowę z przedstawicielem ZUS: https://www.youtube.com/watch?v=Rn5cuUSAaa8&feature=youtu.be  

Opracowany został również dział FAQ gdzie można znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Więcej informacji: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/e-wizyta-takze-dla-zainteresowanych-emeryturami-i-rentami-miedzynarodowymi/3812649.

 

Wideo