W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fundacja Wolność i Demokracja rozpoczęła nabór wniosków na działania realizowane w 2021 r.

14.09.2020

`

NABÓR WNIOSKÓW NA ROK 2021

Fundacja Wolność i Demokracja serdecznie zaprasza do składania wniosków na dofinansowanie działań organizacji działających na rzecz Polonii oraz Polaków za granicą na rok 2021 w obszarach:

OŚWIATA – wsparcie bieżącej działalności szkół i punktów nauczania języka polskiego, wsparcie bieżącej działalności przedszkoli, katedr języka polskiego, kolonie i obozy o charakterze edukacyjnym, konkursy, olimpiady, dyktanda, warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

KULTURA I PROMOCJA POLSKI – imprezy kulturalne, imprezy cykliczne, koncerty, wystawy, publikacje kulturalne i historyczne, wydarzenia historyczne, wykłady, spotkania z historykami.

WZMACNIANIE POZYCJI ŚRODOWISK POLSKICH I POLONIJNYCH W KRAJACH ZAMIESZKANIA – warsztaty, wykłady, wsparcie finansowe, szkolenia, projekty liderskie.

POMOC CHARYTATYWNA I SOCJALNA – organizacja spotkań charytatywnych, zakup leków, sprzętu medycznego, pokrycie kosztów leczenia, zapomogi socjalne.

MEDIA POLSKIE – gazety, audycje radiowe i telewizyjne, portale i strony internetowe.

OCHRONA POLSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I HISTORYCZNEGO – wsparcie organizacji działających w obszarze kultury i ochrony dziedzictwa narodowego (opieka nad cmentarzami, wykłady historyczne, prelekcje, uroczystości historyczne itd.)

Zachęcamy Państwa również  do składania wniosków związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, obroną dobrego imienia Polski oraz działań promujących polską kulturę i historię na świecie.

Termin składania wniosków na rok 2021 upływa 4 października 2020 roku.

Wnioski przyjmowane są wyłącznie na formularzach, które znajda Państwo na https://wid.org.pl/nabor-wnioskow-na-rok-2021/.

W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 22 628 85 05 

Wypełnione wnioski prosimy przesyłać na  adresy poczty elektronicznej przyporządkowane do poszczególnych kategorii: 

Oświata Ukraina – j.szwarc@wid.org.pl

Oświata Świat – anna.plichta@wid.org.pl

Kultura i promocja Polski –  anna.plichta@wid.org.pl

Ochrona dziedzictwa kulturowego – lazarz.kapaon@wid.org.pl

Pomoc charytatywna i socjalna  –  anna.smigielska@wid.org.pl

Media polskie – anna.smigielska@wid.org.pl

 

Zespół Fundacji