W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Izolacja. Głosy z piwnicy” – wstrząsający raport o torturach w okupowanym Donbasie

21.05.2021

W okupowanym Donbasie na masową skalę torturowani są jeńcy – to główna teza wstrząsającego raportu „Izolacja. Głosy z piwnicy”.

`

Autorami raportu są polska dziennikarka Monika Andruszewska i ukraiński prawnik Witalij Czekało, którzy opracowali raport na zlecenia polskiej eurodeputowanej Anny Fotygi.

Dokument zawiera świadectwa kilkunastu ukraińskich jeńców, przetrzymywanych w przekształconych na areszt śledczych byłych Zakładach Materiałów Izolacyjnych w Doniecku.

Raport dostępny jest u dołu strony w materiałach do pobrania w językach polskim, angielskim i ukraińskim, a także na:

http://fotyga.pl/.../prezentacja-raportu-izolacja-glosy.../

Zachęcamy też do obejrzenia prezentacja raportu, w której udział wzięli wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, europosłowie Anna Fotyga i Petras Auštrevičius, ambasador RP w Holandii i przy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej Marcin Czepelak, autorzy raportu Monika Andruszewska i Witalij Chekało oraz były więzień Walerij Nedosekyn (prezentacja dostępna u dołu strony).

 

Materiały

Izolacja. Głosy z piwnicy.
RAPORT-Izolacja-głosy-z-piwnicy-final-PL-1.pdf 5.41MB
Ізоляція. Голоси з підвалу
Ізоляція-final-UA.pdf 5.71MB
Isolation. Isolation: Voices from the Basement.
Isolation-Eng-Final.pdf 5.65MB

Wideo

Zdjęcia (1)