W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Chargé d'affaires a.i.Piotra Łukasiewicza w związku z uszkodzeniem budynku Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Kijowie

04.07.2025

Komunikat

W wyniku zmasowanego rosyjskiego ataku dokonanego w nocy z 3 na 4 lipca doszło do uszkodzenia budynku Wydziału Konsularnego Ambasady  RP w Kijowie. Przyczyną uszkodzenia był najprawdopodobniej rosyjski dron, bądź jego odłamki.

Podczas wstępnych oględzin oceniono, że uszkodzeniu uległ dach i fasada budynku. Dokładna skala uszkodzeń jest obecnie analizowana, jednak wszystko wskazuje na to, że uszkodzenia nie są znaczące.

Personel Placówki postępował zgodnie z protokołem bezpieczeństwa. Nikt nie ucierpiał.

{"register":{"columns":[]}}