W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Korespondencja Sztuk. Starożytność i mitologia w sztuce polskiej. Nawiązania i stylizacje – od oświecenia do XX wieku.

08.09.2020

22 września (wtorek) o godz. 17.00 czasu ukraińskiego odbędzie się pierwsze spotkanie on-line z cyklu Korespondencja Sztuk.

`

 „Starożytność i mitologia w sztuce polskiej. Nawiązania i stylizacje – od oświecenia do XX wieku.”

Tematyka spotkania:

Historia starożytna oraz mitologia były źródłem inspiracji dla artystów różnych epok. Wątki mitologiczne odnajdujemy nie tylko w polskim malarstwie, ale również w rzeźbie czy grafice. W czasie wykładu zastanowimy się, czy dzieła te były tylko ilustracją mitu, a może odzwierciedlały głębsze treści filozoficzne, etyczne czy estetyczne? Zobaczymy również do jakich postaci i tematów mitologicznych nawiązywano najchętniej w sztuce polskiej.

Prowadząca:

Pani Edyta Rubka - Kostyra – archeolog, edukatorka, adiunkt w Muzeum Narodowym w Warszawie, z którym jest związana od 2000 roku. Jest autorką wielu projektów i programów realizowanych w galeriach stałych i na wystawach czasowych MNW. Przygotowywała i koordynowała programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. kurs historii sztuki „Od piramid do abstrakcji”, „Mamy w Muzeum”. Podejmuje liczne działania popularyzujące archeologię i historię sztuki min. wykłady, spotkania, warsztaty. Jest współautorką edukacyjnej książki dla dzieci „Oko w oko z mumią”.

Język spotkania:

Wykład prowadzony w języku polskim w tłumaczeniu na język ukraiński.

Rejestracja:

Aby wziąć udział w spotkaniu uprzejmie prosimy o zarejestrowanie się za pomocą formularza zgłoszeniowego,

który dostępny jest w linku poniżej:

https://forms.gle/4F5RNNba61oHDTSNA

 

Rejestracja trwa do 18 września.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Do miłego zobaczenia on-line.