W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kijowie

09.11.2020

1

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Kijowie będą skromniejsze niż zazwyczaj ze względu na ograniczenia pandemiczne.

Ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki i attaché obrony komandor Maciej Nałęcz złożą kwiaty i zapalą znicze na Polskim Cmentarzu Wojennym w Kijowie-Bykowni, kwaterze Legionistów 1920 roku na cmentarzu Bajkowa, a także pod krzyżem powstańców styczniowych na terenie Twierdzy Kijowskiej.

Po ceremonii w Twierdzy Kijowskiej Ambasador Bartosz Cichocki wygłosi krótkie przemówienie, które będzie transmitowane na stronie facebook ambasady.

11 listopada o godz. 18.00 na stronie facebook ambasady będzie transmitowany koncert chóru dziecięcego, podopiecznych Domu św. Marcina de Porrès w Fastowie. Po koncercie jury pod przewodnictwem Ambasadora Polski na Ukrainie Bartosza Cichockiego ogłosi wyniki I konkursu reportażu rodzinnego im. Mirosława Rowickiego, skierowanego do dzieci i młodzieży. Tego dnia na stronie facebook ambasady odbędzie się także retransmisja ceremonii odsłonięcia przez Prezydenta Polski pana Andrzeja Dudę pomnika Anny Walentynowicz na terenie ambasady Polski w Kijowie, która odbyła się 12 października br. O godz. 21.45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się towarzyski mecz piłki nożnej reprezentacji Polski i Ukrainy. Placówka będzie w mediach społecznościowych promować to wydarzenie.

W niedzielę 15 listopada br. w kościele katedralnym pw. św. Aleksandra w Kijowie odbędzie się Msza za Ojczyznę, która również będzie transmitowana na stronie facebook ambasady.