W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie wystawy plenerowej: „Za naszą i waszą wolność. Sojusz polsko-ukraiński 1920 r. Braterstwo broni w obliczu agresji bolszewickiej”

12.11.2020

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy, we współpracy z Centrum Historii Winnicy, zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy plenerowej "Za naszą i waszą wolność. Sojusz polsko-ukraiński 1920 r. Braterstwo broni w obliczu agresji bolszewickiej" z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które odbędzie się w Winnicy, na Placu Europejskim, 13 listopada 2020 r. o godz. 14:00.

Wystawa w Winnicy_13 listopada

Wystawa została przygotowana przez Fundację Wolność i Demokracja.

Dotyczy ona współpracy polityczno-wojskowej Marszałka Józefa Piłsudskiego i Atamana Głównego Symona Petlury.

Ukraińską wersję językową przygotowała nasza placówka wspólnie z Centrum Historii Winnicy.

Wystawie towarzyszyć będzie Polskie Stoisko Narodowe, w ramach którego zorganizowane będą warsztaty, konkursy i inne atrakcje przygotowane przez Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Stoisko będzie czynne dn. 13 listopada 2020 r. w godz. 14:00 – 17:00 na Placu Europejskim w Winnicy.

Wstęp na wystawę jest wolny i można ją podziwiać do końca listopada.

Materiały

Zaproszenie
Zaproszenie​_PL.pdf 0.46MB