W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polsko-ukraińskie forum biznesowe

13.10.2020

`

Bez dobrze zorganizowanej infrastruktury nie da się budować efektywnej i wzajemnie korzystnej współpracy handlowej – przekonywał Prezydent Andrzej Duda, który wspólnie z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim uczestniczył w Odessie w otwarciu polsko-ukraińskiego forum biznesowego. 

Prezydent podkreślał, że Polska od lat przywiązuje dużą wagę do rozwoju sieci korytarzy transportowych. – Do rozwoju wzajemnego handlu przyczyni się modernizacja istniejących i utworzenie nowych łańcuchów logistycznych. Powinny one cechować się wykorzystaniem nowoczesnych środków transportu oraz sprawną i szybką obsługą towarów zarówno na lądzie, jak i na morzu – akcentował Andrzej Duda.

– Polska do współpracy z Ukrainą, do rozwoju naszych więzi gospodarczych podchodzi naprawdę bardzo poważnie, widzimy to jako wielkie zadanie na przyszłość, wielką perspektywę, która – mam nadzieję – przyniesie ogromne korzyści zarówno Rzeczypospolitej – mojemu krajowi,  jak również Ukrainie – podkreślił Prezydent.

Andrzej Duda zapewnił, że Polska jest i pozostaje adwokatem spraw tej części Europy. – Wspieramy wielowymiarową integrację regionalną, czego najlepszym przykładem jest realizowana i rozwijana przez nas Inicjatywa Trójmorza – mówił i dodał: Liczę na to, że w dalszej perspektywie również Ukraina będzie czerpać korzyści wynikające z impulsu rozwojowego, jakie wschodniej części UE nadaje Inicjatywa Trójmorza.

W obecności Prezydentów Polski i Ukrainy podpisano List Intencyjny między Przedsiębiorstwem Państwowym „Administracja Morskich Portów Ukrainy” a Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. 

Wideo