W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomoc solidarnościowa dla Ukrainy

24.08.2021

W centrum logistycznym „BIOKON” w Kijowie Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w przekazaniu pomocy solidarnościowej dla Ukrainy. To m.in. sprzęt medyczny, mający pomóc w walce z pandemią Covid-19, w tym szczepionki.

Pomoc solidarnościowa dla Ukrainy

– Mam nadzieję, że ten sprzęt pomoże ludziom, pomoże tym, którzy tutaj na Ukrainie walczą o życie innych – lekarzom, pielęgniarkom. Ale chciałbym, aby był to także widomy znak solidarności i przyjaźni – tego, że Polska jest dobrym sąsiadem, który jest wtedy, gdy jest potrzebny. Czyli to prawdziwy przyjaciel, którego poznaje się w trudnej sytuacji, poznaje się w biedzie. Chciałbym, żeby Polska tak była postrzegana tu, na Ukrainie – zaznaczył Andrzej Duda.

– Polska okazuje swoją solidarność Ukrainie w sposób zmaterializowany – podkreślił Prezydent. Na Ukrainę dotarł konwój solidarności – 21 tirów, a w nich ponad 127 ton sprzętu medycznego, materiałów medycznych i ochronnych, sprzętu ratującego życie. Wartość tej pomocy to 18 mln zł, czyli ponad 4 mln euro.

CAŁE WYSTĄPIENIE >>