W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie Mirosława Rowickiego. List Prezydenta Andrzeja Dudy do uczestników uroczystości pogrzebowych.

16.07.2020

„Żegnamy dziś wspaniałego człowieka, żarliwego patriotę, zasłużonego działacza »Solidarności«, który z oddaniem walczył o wolną Polskę” – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości.

Mirosław Rowicki 1953-2020

Uroczysta msza i pożegnanie śp. Mirosława Rowickiego odbyły się w Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowstąpienia NMP we Lwowie 16 lipca o godz. 12.00. Prezydent Andrzej Duda skierował list do uczestników uroczystości, który w Bazylice odczytał Ambasador Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki. Zapraszamy do lektury listu, który zamieściliśmy dla Państwa w materiałach do pobrania u dołu strony.

Podczas mszy żałobnej w intencji śp. Mirosława Rowickiego we lwowskiej Bazylice Archikatedralnej pw. Wniebowstąpienia NMP amb. Bartosz Cichocki poinformował o nadaniu jego imienia konkursowi rodzinnego reportażu historycznego skierowanego do młodzieży na Ukrainie. „Uznaliśmy wspólnie z panem Marcinem Rowickim, że coroczny konkurs Ambasady RP w Kijowie, integrujący wszystkie pokolenia Polaków mieszkających na Ukrainie, w najlepszy sposób oddawać będzie istotę misji życiowej Pana Redaktora” - stwierdził polski dyplomata.

 

Materiały

List Prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. Mirosława Rowickiego.
List​_Prezydenta​_RP​_Andrzeja​_Dudy​_Pożegnanie​_Mirosława​_Rowickiego.pdf 0.28MB