W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Prezydent RP na uroczystościach z okazji 30-lecia Niepodległości Ukrainy

24.08.2021

Prezydent RP na uroczystościach z okazji 30-lecia Niepodległości Ukrainy

Na pl. Niepodległości w Kijowie Prezydent RP Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach z okazji 30-lecia Niepodległości Ukrainy.

Z tej okazji główną ulicą Kijowa – Chreszczatykiem przeszła defilada z udziałem ok. 5 tys. wojskowych, kilkuset jednostek sprzętu i uzbrojenia. Zaprezentowano jednostki lotnicze, a nad miastem przeleciał największy na świecie samolot transportowy – Antonow An-225 Mrija.

W defiladzie wzięli udział m.in. weterani walk w Donbasie i przedstawiciele krajów partnerskich Ukrainy oraz brygada litewsko-polsko-ukraińska LITPOLUKRBRIG, a także polskie F-16.

We wtorek po południu pod koniec wizyty Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Centrum logistyczne „BIOKON”, gdzie weźmie udział w przekazaniu pomocy solidarnościowej dla Ukrainy. Będzie to m.in. sprzęt medyczny, mający pomóc w walce z pandemią Covid-19.