W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie sprzętu szpitalowi Służby Granicznej Ukrainy we Lwowie

23.07.2020

23 lipca we Lwowie odbyło się przekazanie polskiej pomocy humanitarnej do walki z COVID-19. Szpital Kliniczny Państwowej Służby Granicznej Ukrainy otrzymał 2 tys. litrów płynu dezynfekcyjnego, 400 gogli ochronnych, 4 tys. maseczek oraz 3 tys. par jednorazowych rękawiczek.

Sprzęt dla szpitala DPSU we Lwowie

W przekazaniu uczestniczył konsul Tomasz Kowal oraz przedstawiciele polskich firm działających na Ukrainie. To właśnie polski biznes: PZU, PKO BP, PKN Orlen, PGNiG, a także Ministerstwo Zdrowia i Polska Fundacja Narodowa sfinansowały zakup wspomnianych środków.

 

Pomoc stanowiła część polskiego konwoju humanitarnego, który przyjechał na Ukrainę 25 czerwca 2020 r. 12 ciężarówek Państwowej Straży Pożarnej przywiozło łącznie ponad 134 tony pomocy w postaci środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych, które pomogą w walce z koronawirusem. Przekazanie pomocy stronie ukraińskiej koordynowała Fundacja Solidarności Międzynarodowej. Łącznie przekazano:
· 40 000 maseczek;
· ponad 18 tys. par gogli i przyłbic;
· ponad 120 tys. litrów płynów i środków dezynfekcyjnych;
· 50 000 par rękawiczek;
· 1000 kostiumów ochronnych.


Pomoc skierowano do ukraińskich placówek medycznych i opiekuńczych w Słowiańsku, Kijowie, Kaniowie, Fastowie, Lwowie i Czortkowie.

 

Wsparcie logistyczne zapewniła spółka ukraińska z polskim kapitałem Plastics-Ukraina.

Zdjęcia (4)