W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Świąteczny konkurs rozstrzygnięty!

25.12.2020

Przed Bożym Narodzeniem Wydział Konsularny i Polonii w Kijowie we współpracy z Konsulatami Generalnymi RP we Lwowie, Odessie, Łucku, Winnicy i Charkowie po raz kolejny zorganizował konkurs dla dzieci na świąteczną kartkę. Tym razem – ze względu na sytuację epidemiczną – konkurs miał charakter wyłącznie elektroniczny. Tradycyjnie otrzymaliśmy kilkaset wspaniałych prac z całej Ukrainy. Jury pod przewodnictwem amb. Bartosza Cichockiego stanęło przed bardzo trudnym zadaniem.

`

Ostatecznie, zdecydowaliśmy o przyznaniu pierwszej nagrody 13-letniej Karinie z Koziatyna. Tę kartkę wyślemy Pierwszym Damom Rzeczypospolitej i Ukrainy, pani Agacie Kornhauser-Dudzie i pani Ołenie Zełenskiej. 

Drugą nagrodę otrzymuje 10-letnia Złata z Iwano-Frankiwska. Tę kartkę wyślemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie i Panu Prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu.

Trzy prace uhonorowaliśmy trzecimi nagrodami: 10-letniej Marty z Iwano-Frankiwska, 14-letniej Lilii z Mościsk oraz 7-letniej Wiki z Odessy. Te kartki roześlemy do najważniejszych polityków w Polsce i na Ukrainie, którzy aktywnie rozwijają współpracę między naszymi państwami, oraz ambasadorom akredytowanym na Ukrainie.

Pięć prac otrzymało od nas równorzędne wyróżnienia: 10-letniej Angeliny z Iwano-Frankiwska, 11-letniej Iriny z Korostenia, 13-letniego Nazara z Iwano-Frankiwska, 9-letniego Ołeha z Borysławia i 14-letniej Elżbiety z Zaporoża. 

Wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. 

Już teraz zachęcamy do udziału w konkursie wielkanocnym!

W imieniu jury – amb. Bartosz Cichocki

Zdjęcia (10)