W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie

19.07.2020

W niedzielę, 19 lipca br. w Berdyczowie w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbyły się uroczystości odpustowe z udziałem delegacji z Polski.

Odpust w Berdyczowie

W niedzielnych uroczystościach odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie wzięła udział delegacja z Polski: senatorowie Kazimierz Michał Ujazdowski i Andrzej Pająk, Minister Jan Dziedziczak, Ambasador Bartosz Cichocki oraz Konsul Generalny Damian Ciarciński.

Jak zaznaczył Jan Dziedziczak, pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą, w swoim liście do organizatorów i uczestników uroczystości w Berdyczowie: „1My Polacy, zgromadzeni wokół Berdyczowskiej Madonny, chcemy wyrazić wsparcie i solidarność z naszymi ukraińskimi braćmi i siostrami.”

Następnie członkowie delegacji wraz z wicegubernatorem obwodu żytomierskiego złożyli kwiaty pod tablicą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu. W Domu Polskim w Żytomierzu rozmawiali z działaczami organizacji polskich o problemach oświaty, kultury i prasy. „Polska po 1989 stała się wzorem poszanowania praw mniejszości narodowej. Pragniemy, by Ukraina również osiągnęła ten standard i prawa Polaków na Ukrainie były w pełni zabezpieczone” – podkreślił senator Ujazdowski, przewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Zdjęcia (6)