W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Los Angeles

28.01.2021

Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu został uczczony poprzez wspólny projekt wideo Konsulatu RP w Los Angeles, Muzeum Holocaustu LA oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Kadr z filmu - zbliżenie na wystające ze ściany modlitwy, prośby i życzenia zapisane na małych karteczkach w jednym z pomieszczeń Holocaust Museum LA

Projekt filmowy

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles we współpracy z Muzeum Holocaustu LA oraz Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu przygotował specjalny projekt filmowy. Konsul Generalny RP, Jarosław Łasiński obok Dyrektor Zarządzającej Muzeum Holocaustu LA, Beath Kean oraz Dyrektora Muzeum Auschwitz-Bikrenau, Piotra Cywińskiego wspólnie nagrali przesłanie „Pamiętamy” i „Nigdy Więcej”. Wideo mówiło również o szczególnej roli Polski jako strażnika pamięci o Holocauście. Premiera projektu filmowego miała miejsce w środę 27 stycznia , w czasie rozpoczęcia obchodów online przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Nagrane przesłanie  jest dostępne na platformach mediów społecznościowych konsulatu (Twitter, Facebook, YouTube) oraz stronie internetowej.

Wideo

Pokaz Filmu „My Name is Sara”

W ramach działań upamiętniających Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu Konsulat Generalny RP w Los Angeles, we współpracy z Los Angeles Jewish Film Festiwal, był również zaangażowany w projekcję filmu „My Name is Sara” połączoną z moderowaną dyskusją online, która odbyła się 28 stycznia. Oparty na świadectwie ocalałej Sary Góralnik, polsko-amerykański film opowiada historię 13-letniej Żydówki, której cała rodzina ginie, Sarze udaje się jednak znaleźć kryjówkę w małej wsi i przeżyć.

Dyskusja na temat filmu moderowana była przez Stephena D. Smitha, Dyrektora USC Shoah Foundation. W spotkaniu wzięli udział: odtwórczyni głównej roli, Zuzanna Surowy, producent i reżyser filmu Steven Oritt, producent Mickey Shapiro, będący również synem samej prawdziwej Sary Góralnik, Richard Hirschhaut Dyrektor AJC Los Angeles oraz przedstawiciel Konsulatu RP w Los Angeles.

Dyskusję z twórcami filmu My Name is Sara, można obejrzeć na stronie konsulatu na platformie Facebook.

{"register":{"columns":[]}}