W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komisja Europejska uruchomiła innowacyjną społecznościową platformę nabywców publicznych

25.04.2023

Komisja Europejska uruchomiła innowacyjną społecznościową platformę nabywców publicznych

Komisja Europejska uruchomiła cyfrową platformę ds. zamówień publicznych - Public Buyers Community Platform, której celem jest umożliwienie współpracy i wymiany informacji między nabywcami publicznymi w Unii Europejskiej. Platforma to przestrzeń, w ramach której interesariusze zamówień publicznych, zarówno organy publiczne, jak i przedsiębiorcy, w tym MŚP, a także przedstawiciele środowiska akademickiego, mogą dzielić się doświadczeniami i najlepszymi praktykami w zakresie zamówień publicznych, a także dyskutować o wyzwaniach w tym obszarze.

Platforma ma na celu budowanie społeczności nabywców publicznych, którzy są zaangażowani w poprawę efektywności procesów zamówień publicznych, ponieważ efektywne, dobrze zarządzane zamówienia publiczne mogą odegrać istotną rolę w stworzeniu bardziej innowacyjnej, zrównoważonej i sprzyjającej włączeniu społecznemu gospodarki UE. Uruchomienie Platformy jest znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia celów Komisji Europejskiej, jakimi są promowanie przejrzystości, uczciwości i konkurencji w obszarze zamówień publicznych.

Materiały

Public Buyers Community Platform - Platforma ds. zamówień publicznych
{"register":{"columns":[]}}