W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Konsula RP w Caracas na Wyspie Margarita i w Maracaibo

10.03.2021

W dniach od 3 do 5 marca Chargé d'affaires a.i. i Konsul RP w Caracas, Pani Milena Łukasiewicz, odbyła dyżur konsularny na wyspie Margarita, w siedzibie konsulatu honorowego RP w Porlamar. W poniedziałek 8 marca miał miejsce dyżur konsularny w Maracaibo.

Dyżur konsularny na Margaricie

Przy okazji wizyty Chargé d'affaires a.i.  na wyspie, zorganizowano w Asunción, stolicy stanu Nueva Esparta,  promocję  książki kucharskiej wydanej pod koniec ubiegłego roku dzięki staraniom Ambasady RP w Caracas. Publikacja nosi tytuł „La cocina polaca – tradiciones y sabores” („Kuchnia polska – tradycja i smak”) i jest owocem współpracy z wenezuelskim szefem kuchni Vanessą Baron. Książka zawiera przepisy typowych polskich dań przygotowanych ze składników dostępnych lokalnie i cieszy się wśród Polonii i Wenezuelczyków dużym powodzeniem. W Asunción przygotowano m.in. tradycyjne  polskie pierogi i babki piaskowe. Polonia i sympatycy Polski spotkali  w tradycyjnym już miejscu przy popiersiu Fryderyka Chopina, odrestaurowanym niedawno przez Ambasadę.

Dnia 3 marca Chargé d'affaires a.i. i Konsul RP w Caracas, Pani Milena Łukasiewicz  odbyła oficjalne spotkania z lokalnymi władzami: burmistrzem gminy Maneiro P. Morelem Davidem Rodríguezem Salcedo i burmistrzem gminy Arismendii P. Alim Romero Fariasem. Poruszono tematy wymiany kulturalnej i turystycznej, a także historyczne i współczesne aspekty współpracy. Odbyła się również konferencja prasowa, w której licznie uczestniczyły miejscowe środki masowego przekazu.

Pobyt na Margaricie Konsul wykorzystała także, aby spotkać się z władzami miejscowego Uniwersytetu UNIMAR i odświeżyć polsko - wenezuelskie stosunki akademickie i kulturalne. Rozmawiano m.in. o projekcie kursu języka polskiego na uniwersytecie i pokazach polskich filmów.

Zdjęcia (7)