W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Epidemia koronawirusa 2019-nCoV w Wietnamie

01.02.2020

Premier Wietnamu podpisał decyzję o ogłoszeniu stanu epidemii w Wietnamie

Front gmachu głównego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

W dniu 1 lutego 2020 r. premier Wietnamu Nguyễn Xuân Phúc podpisał decyzję o ogłoszeniu stanu epidemii w Wietnamie, jeśli chodzi o chorobę spowodowaną nowym koronawirusem 2019-nCoV. Miało to miejsce po odkryciu szóstego przypadku zainfekowanej osoby na terenie Wietnamu.

Ambasada RP w Hanoi apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Wietnamu oraz w region Azji Południowo-Wschodniej. Najbardziej aktualne i wiarygodne komunikaty można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który nie zaleca podróżowania do Chin i krajów Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej (komunikat dla podróżujących z dnia 31 stycznia 2020 r.), Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne.