W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki 2021

07.05.2021

Druga edycja Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki odbędzie się w dniach 11-18 września 2021 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Udział w wydarzeniu można zgłosić do 31 maja 2021 roku. Uczestnicy powalczą łącznie o pulę nagród w wysokości ponad osiemdziesięciu tysięcy euro w dwóch kategoriach – pianistycznej i zespołów kameralnych.

2nd Stanisław Moniuszko International Competition of Polish Music

Do udziału w Konkursie zaproszeni są muzycy-instrumentaliści zgłaszający się indywidualnie (pianiści) oraz jako zespoły kameralne (od duetów po składy dwunastoosobowe). Nie ma ograniczeń ze względu na wiek i obywatelstwo uczestników.

W trakcie Konkursu artyści mogą prezentować utwory 56 polskich kompozytorów, tworzących głównie w XIX i XX wieku. Uczestnicy przygotowują własny program, wybierając utwory do poszczególnych etapów Konkursu. 

Jury obu kategorii Konkursu składa się z wybitnych polskich i zagranicznych muzyków oraz postaci życia muzycznego. W tym roku składowi pianistycznemu jury przewodniczy Jarosław Drzewiecki, zaś w kategorii zespołów kameralnych – Andrzej Tatarski.

Druga edycja Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki odbędzie się w dniach od 11 do 18 września 2021 roku w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Uczestnicy powalczą o łączną pulę nagród w wysokości ponad 80 tys. euro.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 maja 2021 za pomocą formularzy elektronicznych:

Organizatorem konkursu jest Instytut Muzyki i Tańca oraz Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Konkurs jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Konkurs należy do sieci konkursów pianistycznych Fundacji Alink-Argerich.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2019 r., przyciągajac 81 uczestników z 6 krajów. Zwycięzcą w kategorii pianistycznej został reprezentant Rosji – Pavel Dombrovsky, zaś w kategorii zespołów kameralnych tryumfował duet skrzypków: Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak występujący obecnie pod nazwą Polish Violin Duo.

Regulamin, ramowy harmonogram konkursu, formularze aplikacyjne, informacje o repertuarze, kompozytorach i materiałach nutowych oraz wszystkie aktualności dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie internetowej: www.konkursmuzykipolskiej.pl

Oficjalny fanpage konkursu: https://www.facebook.com/PolishMusicCompetition 

Wideo