W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Niepodległa do Hymnu! Dołącz do akcji 11 listopada

08.11.2021

Uczcijmy wspólnie kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada, w samo południe czasu polskiego, zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego! Akcję „Niepodległa do Hymnu” po raz kolejny organizuje Biuro Programu „Niepodległa”.

Akcja "Niepodległa do Hymnu!"

Mazurek Dąbrowskiego będzie wykonywany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą. Zachęcamy także Polaków mieszkających w Wietnamie oraz organizatorów uroczystości związanych z obchodami 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do włączenia się do akcji „Niepodległa do Hymnu” i wykonania w samo południe czasu polskiego (18:00 czasu wietnamskiego) Mazurka Dąbrowskiego.

Informacje o tym jak wziąć udział w akcji oraz niezbędne materiały (w tym nuty, tekst czy nagranie Mazurka Dąbrowskiego) można znaleźć na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-dolacz-do-akcji-11-listopada/

Miejsca, gdzie wykonywany i śpiewany będzie hymn 11 listopada można znaleźć na mapie wydarzeń. Zachęcamy do dodawania nowych miejsc, w których wspólnie będzie można zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, w tym również w Wietnamie (rejestracja możliwa do 10 listopada).

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych z hasztagiem #NiepodleglaDoHymnu oraz #PolacyŚwiatu.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}