W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zachorowania na koronawirusa 2019-nCoV

24.01.2020

Ambasada RP w Hanoi apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Wietnamu oraz innych krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Front gmachu głównego Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Strona wietnamska potwierdziła przypadki pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa w Wietnamie. 

Najbardziej aktualne komunikaty dot. wirusa 2019-nCoV można znaleźć na stronach Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Zalecamy śledzenie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne.

Wszystkim podróżującym do Wietnamu oraz innych krajów Azji Południowo-Wschodniej zaleca się w szczególności:
- unikanie kontaktu z żywymi i martwymi zwierzętami, przebywania w miejscach sprzedaży zwierząt, mięsa, owoców morza, a także spożywania surowych i niedogotowanych produktów mięsnych i rybnych;
- unikanie kontaktu z osobami przejawiającymi objawy zakażenia dróg oddechowych;
- unikanie większych skupisk ludzi (lotniska, dworce autobusowe i kolejowe, bazary), a jeśli jest to nieuniknione:
- regularne mycie rąk mydłem lub higienicznymi środkami bakteriobójczymi, szczególnie przed spożywaniem posiłków,
- noszenie maseczki ochronnej.

W przypadku wykazywania objawów infekcji dróg oddechowych (gorączka, kaszel, trudności z oddychaniem) należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.