W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Edukacji Narodowej w Ambasadzie RP w Rzymie

26.09.2021

Nauczyciele szkół polskich i polonijnych z całych Włoch spotkali się w ogrodach Ambasady RP w Rzymie, aby po raz pierwszy w historii świętować wspólnie Dzień Edukacji Narodowej.

Dzień nauczyciela

Podczas części oficjalnej uroczystości Ambasador Anna Maria Anders wręczyła medale KEN przyznane przez Ministra Edukacji Narodowej trzem nauczycielkom ze szkół polonijnych i zarazem współzałożycielkom Rady Oświaty Polonijnej we Włoszech: Agacie Jankowskiej, Annie Smolińskiej i Joannie Wesołowskiej. Nie obyło się bez emocji i wzruszeń.

W dalszej części swoje wyróżnienia przekazała też Rada Oświaty Polonijnej, wręczając nagrodę - Bursztynową Kredę - laureatce konkursu na najlepszego nauczyciela polonijnego we Włoszech w 2021r. Następnie wszyscy zgromadzeni nauczyciele otrzymali drobne podarunki oraz dyplomy ufundowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie oraz Konsulat Generalny RP w Mediolanie. Kierownicy obu placówek, Konsul Generalna RP Adrianna Siennicka oraz Konsul RP w Rzymie Agata Ibek-Wojtasik złożyły gratulacje wyróżnionym, a wszystkim nauczycielom - serdeczne podziękowania za trud wkładany w krzewienie polskości wśród młodego pokolenia Polaków we Włoszech! Uroczystość zakończył toast za dalszy rozwój szkolnictwa polskiego i polonijnego we Włoszech.

W drugiej części popołudnia, niespodziankę zebranym sprawił Trykot - Teatr Polski z Rzymu prezentując spektakl "Moniuszko i Fredro w Apeninach". Przedstawienie odbyło się w ogrodach Ambasady RP w Rzymie i było dopełnieniem pięknej uroczystości Dnia Edukacji Narodowej we Włoszech.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}