W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Polski w Bolonii

17.10.2020

zaproszenie

Zapraszamy na 17 października do Bolonii na dzień polski zatytułowany „Dalla speranza al dialogo”, który otworzy Msza Święta celebrowana na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bolonii  przez J. E. Kardynała Matteo M. Zuppiego, Arcybiskupa Bolonii.

Po liturgii odbędzie się spotkanie Polaków i Polonii z ks. Kardynałem, połączone z wykładem prof. Marco Patricelliego na temat rotmistrza Witolda Pileckiego.

Z kolei po południu odbędzie się inauguracja wystawy „Jan Paweł II – Papież dialogu”, która będzie prezentowana w Bazylice San Petronio oraz wystawy „Armia Andersa. Szlak Nadziei”, którą będzie można oglądać w Kurii Arcybiskupiej.

Wieczorem zapraszamy na spotkanie z poezją Karola Wojtyły, które odbędzie się w Centro San Domenico. Poezję zaprezentuje prof. Andrea Ceccherelli, wykładowca polonistyki na Uniwersytecie Bolońskim, przeczyta i skomentuje Gianfranco Lauretano – poeta i krytyk literacki.

Wydarzenie jest organizowane przez Konsulat RP w Mediolanie, Kurię Arcybiskupią w Bolonii, Stowarzyszenie Rodzin Polskich Kombatantów we Włoszech i Stowarzyszenie Polania z Ceseny.

Zdjęcia (2)