II bal studniówkowy Szkół Polskich w Rzymie i w Ostii
02.03.2020
„Poloneza czas zacząć!”- tymi słowami rozpoczął się II bal studniówkowy Szkół Polskich w Rzymie i w Ostii, który odbył się 21 lutego w salonie Ambasady RP w Rzymie.
Uroczystość otworzyły Ambasador RP w Rzymie - Anna Maria Anders, Konsul RP w Rzymie - Agata Ibek-Wojtasik oraz kierujące polskimi szkołami w Rzymie i Ostii Danuta Stryjak i Marta Czajczyńska.
Najważniejszymi bohaterami uroczystości byli jednak tegoroczni maturzyści - piękni, młodzi i uśmiechnięci zaprezentowali zgromadzonym rodzicom, gronu pedagogicznemu i zaproszonym gościom tradycyjnego Poloneza. Eleganckie stroje nadały całej uroczystości szczególnego uroku i dostojeństwa.
Część oficjalna rozpoczęła się od podziękowań, jakie uczniowie złożyli na ręce Pani Ambasador, a zaraz po nich nastąpiły przemówienia. Wszystkie wypowiedziane słowa skłaniały do refleksji, pełne życzliwości, ciepła i otuchy, stanowiły podsumowanie wspólnie spędzonych 12 lat. Były też wyrazem podziwu za wytrwałość maturzystów w nauce oraz serdecznych życzeń na przyszłość. Uroczystość zakończył ogromny tort ufundowany przez Radę Rodziców. Był on okazją do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.