W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert "Totus Tuus" w Ostii Antycznej

W sobotni wieczór, 12 września, w Sali Riario w Ostii Antycznej, odbył się Koncert „Totus Tuus”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Le Rondini z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II.

Koncert Totus Tuus w Ostii Antycznej

W nawiązaniu do tytułu „Totus Tuus”, koncert rozpoczęła polska pieśń religijna „Czarna Madonna”. Następnie wykonane zostały utwory: Stanisława Moniuszki, Giacomo Pucciniego, Franza Lehara, Fryderyka Chopina, Francesco Sartoriego, Karola Szymanowskiego, Ludomira Różyckiego, Ernesto De Curtis, Alessandro Stradella i Pietro Mascagniego.

Katarzyna Orzech – polska sopranistka i Francesco Fortes - włoski tenor, już po raz drugi zaśpiewali razem dla polsko-włoskiej publiczności. Przy fortepianie akompaniowała Joanna Łukaszewicz.

W koncercie wzięli udział przedstawiciele: władz miejskich i duchowieństwa, a także wspólnoty Polaków w Ostii, Szkoły Polskiej w Ostii, Polskiej Szkoły Katolickiej w Rzymie oraz Polacy i Włosi mieszkający w podrzymskiej miejscowości Ardea. Artyści zostali entuzjastycznie przyjęci przez przybyłą publiczność.