W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister ds. UE Konrad Szymański z wizytą w Rzymie

08.11.2021

Kwestie klimatyczne, migracje oraz praworządność - to główne tematy rozmowy ministra Konrada Szymańskiego z włoskim podsekretarzem stanu do spraw europejskich Vincenzo Amendolą.

min Szymanski i Amendiola

Konrad Szymański przebywał z wizytą w Rzymie w dniach 8-9 listopada. Podczas rozmów we włoskiej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (8 listopada) ministrowie omówili m.in. kwestię rosnących cen energii, wybrane aspekty pakietu Fit for 55, a także potrzebę wzmacniania odporności europejskiego rynku energii.

W kontekście dyskusji o migracji podkreślono wagę jej wymiaru zewnętrznego i współpracy z krajami trzecimi (pochodzenia i tranzytu migrantów). Minister Szymański przedstawił ponadto aktualną sytuację związaną z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Sekretarz Amendola wyraził pełną solidarność z Polską w obliczu ataku hybrydowego sterowanego przez białoruski reżim.  

W kwestii praworządności obie strony zadeklarowały chęć poszukiwania konstruktywnych rozwiązań w relacjach z unijnymi instytucjami.

{"register":{"columns":[]}}