W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowa organizacja pracy urzędów konsularnych

19.05.2020

Planowane wznowienie regularnych przyjęć interesantów

Komunikat

W ślad za planowanym zniesieniem w Republice Włoskiej od dnia 3 czerwca zakazu opuszczania regionu miejsca zamieszkania, informujemy, iż zostaną wznowione regularne przyjęcia interesantów oraz zgłoszenia wizyt w systemie e-konsulat:

► dnia 25 maja 2020 r. przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie;

► dnia 3 czerwca 2020 r. przez Konsulat Generalny RP w Mediolanie.

 

WIZYTY W URZĘDACH KONSULARNYCH

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa interesantów oraz pracowników urzędu, liczba spotkań dostępnych każdego dnia, zgodnie z zaleceniami władz miejscowych, jest ograniczona przy jednoczesnym wydłużeniu godzin przyjęć.   

Z uwagi na konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego i zachowania dystansu społecznego, uprzejmie prosimy o punktualne przybycie na wizytę. Wszelkie spóźnienia będą skutkowały anulowaniem spotkania. Do urzędu wchodzi tylko osoba umówiona – za wyjątkiem spraw dotyczących małoletnich obywateli polskich.

W celu powstrzymania pandemii koronawirusa, w celach prewencyjnych oraz w trosce o Państwa zdrowie, podczas wizyty w urzędzie uprzejmie prosimy  o rygorystyczne przestrzeganie zaleceń włoskich Inspektoratów Sanitarnych, tj.:

  • stawianie się na wizytę w maseczce;
  • poddanie się kontroli temperatury ciała przed wejściem do urzędu (osoby mające powyżej 37,5°C nie będą mogły zostać obsłużone);
  • dezynfekcję rąk przed podejściem do „okienka”.

Przed umówieniem wizyty prosimy o zapoznanie się z informacją zawartą w zakładce Informacje konsularne oraz wypełnienie wymaganych wniosków i przygotowanie fotokopii niezbędnych do wniosku dokumentów. W razie wątpliwości prosimy Państwa o kontakt z nami e-mailowo lub telefonicznie.

W celu umówienia wizyty w konsulacie prosimy o wejście na stronę: secure.e-konsulat.gov.plW przypadku konieczności załatwienia 2 spraw w tym samym dniu (np. obowiązkowej rejestracji aktu małżeństwa przy składaniu wniosku paszportowego), prosimy umawiać się na 2 spotkania w tym samym dniu.