W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody 80. rocznicy sformowania Armii Gen. Władysława Andersa

W dniach od 18 do 24 września 2021 r. odbyły się we Włoszech obchody 80. rocznicy sformowania w Związku Radzieckim Armii Gen. Władysława Andersa z udziałem ambasador Anny Marii Anders.

Monte Cassino 2021

W uroczystościach wzięła udział delegacja Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, której przewodniczył Szef Urzędu, Pan Jan Józef Kasprzyk. Gośćmi honorowymi upamiętnień byli  weterani walk 2. Korpusu Polskiego przybyli z Polski, Francji, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Uroczystość główną w dniu 20.09.2021 r. rozpoczęła Msza Święta w intencji żołnierzy 2. Korpusu Polskiego poległych w Bitwie o Monte Cassino. Upamiętnienie zakończyło złożenie wieńców przy Krzyżu Virtuti Militari. Hołd Poległym oddano również podczas uroczystości towarzyszących tegorocznym obchodom, które miały miejsce w Piedimonte San Germano, Cassino pod Pomnikiem Gen. Władysława Andersa, przy pomnikach bitewnych 2. Korpusu Polskiego oraz w Acquafondata, San Vittore del Lazio i na włoskim Cmentarzu Wojennym w Mignano Montelungo. 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}