W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Operacja "Burza" - wystawa o Powstaniu Warszawskim w Bolonii

04.10.2020

Zapraszamy od 5 października do obejrzenia wystawy fotograficznej „Operacja Burza - Powstanie Warszawskie”, pierwszej ekspozycji na ten temat, która będzie prezentowana w Bolonii

temp

Wystawa dokumentalna o Powstaniu Warszawskim została przygotowana przez Stowarzyszenie Natura i Sztuka - Natura e Arte, pod kuratelą Fausto Branchiego i Stanisławy Steciak, przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i przy wsparciu Konsulatu Generalnego w Mediolanie jako ekspozycja  stała w Memoriale Museo della Libertà w Bolonii.

Założyciel tego muzeum, pan Edo Ansaloni. jako jedyny fotoreporter sfilmował i sfotografował wejście do Bolonii  jako pierwszych polskich żołnierzy 2. Korpusu rankiem 21 kwietnia 1945 r. Film jest pokazywany zwiedzającym Muzeum.

Ekspozycja składa się z  siedmiu paneli z fotografiami z archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego i komentarzem oraz ósmego - informacyjnego - z tekstem prof. W.  Roszkowskiego.

Inauguracja4 października o godz. 11.30 w  Museo Memoriale della Libertà,  via Giuseppe Dozza 24 (tylko za zaproszeniem).

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 5 października w godzinach otwarcia Muzeum. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 051 461100 lub mail: info@museomemoriale.com.