W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polonia włoska włączyła się w 10., jubileuszową edycję Narodowego Czytania

06.09.2021

Odpowiadając na inicjatywę Pary Prezydenckiej, w sobotnie popołudnie 4 września w Instytucie Polskim w Rzymie czytano Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

NC IP 2021

W formule online łączyli się z Rzymem również przedstawiciele Polonii z Marche, Kampanii oraz Apulii. Program spotkania został opracowany przez Stowarzyszenie Promocji Społecznej i Kulturalnej Jaskółki, którego prezes Iwona Bigos, została przy tej okazji odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego we Włoszech.

Oprawa muzyczna była przygotowana przez polską pianistę mieszkającą we Włoszech Joannę Łukaszewicz i jej syna Dario Adela.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Anna Maria Anders, Ambasador RP w Republice Włoskiej, Janusz Kotański, Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Artur Pollok, Stały Przedstawiciel RP przy ONZ w Rzymie.

Zdjęcia (6)