W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wystawy polskich artystów w Mediolanie

08.10.2021

Zapraszamy serdecznie od  8 do 20 października br. na dwie ekspozycje sztuki współczesnej w Mediolanie: wystawę zbiorową  polskich i włoskich artystów Ponti della Storia – Bridges of History, oraz indywidualną malarza Jacka Balickiego "The Colour of the Mountains”.

N1

Po sukcesie międzynarodowej, interdyscyplinarnej wystawy sztuki współczesnej O Krakowie. Post Scriptum, zorganizowanej przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie w roku 2019 w mediolańskim Muzeum Casa delle Artiste - Museo Alda Merini, Galeria Sztuki Współczesnej Labirynt w  Krakowie wraca do Mediolanu z nową wystawą w Centrum Kultury 6. Dzielnicy Mediolanu Ex Fornace.

 PONTI DELLA STORIA – wystawa zbiorowa polskich i włoskich artystów 

  • Ex-Fornace "Gola", Alazaia Naviglio Pavese 16;
  • wernisaż - piątek, 8 października o godz. 18.30;
  • spotkanie otwarte dla artystów, eksportów i krytyków - czwartek, 14 października – od 17.00 do 20.00;
  • wystawa pozostanie otwarta do 20 października;
  • kuratorzy: Daniela Gilardoni, Leszek Żuber-Żubrowski, Teresa Żebrowska;
  • informacje: www.lacasadelleartiste.it.

RAPPORTI D’ARTE – Dialogo aperto tra artisti, esperti, critici e amatori dell’arte 

Wystawa zaprezentuje publiczności w Mediolanie dokonania krakowskich artystów współczesnych z miasta będącego, podobnie jak Mediolan, nie tylko historyczną skarbnicą lecz również tętniącym życiem ośrodkiem sztuki współczesnej. W grupie artystów z Krakowa znajdą się miedzy innymi profesorowie Bronisław Chromy Lilla Kulka, Irena Popiołek, Teresa Żebrowska, Grzegorz Bienias, Jacek Zaborski, Andrzej Szarek, Karol Szostak, Jerzy Fober oraz Jacek Sroka, Mira Skoczek-Wojnicka, Jerzy Dmitruk, Joanna Warchoł.
Będzie to ekspozycja multimedialna, składająca się z kilkudziesięciu obiektów, na której pokazywana będzie rzeźba, malarstwo, grafika, tkanina artystyczna i wyświetlane filmy o biorących udział w wystawie artystach krakowskich. Ponadto przewidziane  są wystąpienia  krytyka włoskiego i jednego z polskich kuratorów – Leszka Żubra-Żebrowskiego, które mają na celu przybliżenie  idei projektu i twórczości prezentowanych artystów.

 THE COLOUR OF THE MOUNTAIN – wystawa indywidualna malarstwa Jacka Balickiego 

  • World Basement Gallery;
  •  8-20 października;
  • osobiście (po wcześniejszym umówieniu się) oraz online na stronie www.worldbasement.org;
  • kurator: Alessandra Bisi.  

Jacek Balicki jest absolwentem Wydziału Malarstwa na krakowskiej ASP (1994). Od 1995 roku pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Rzeszowskim, obecnie na stanowisku profesora UR. Przewód doktorski na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie (2003) i habilitacyjny na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2018). Artysta uczestniczył 35 wystawach indywidualnych, okręgowych, tematycznych i w kilkudziesięciu ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą, m. in.: w Krakowie, Częstochowie, Rzeszowie, Toruniu, Niemczech, Luksemburgu. Laureat nagród, prace w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech i USA.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}