W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

"Przedsiębiorcze Polki we Włoszech"

08.03.2021

W Dniu Kobiet przedstawiamy sylwetki Przedsiębiorczych Polek z Rzymu i zapraszamy na warsztaty „Przedsiębiorcze Polki we Włoszech”.

Przedsiębiorcze Polki 2

Wiele jest Polek, które na krótszą lub dłuższą chwilę wybrały Włochy na swoją drugą Ojczyznę, realizując tutaj swoje pasje i spełniając marzenia. Statystyki od lat pokazują, że Polonia Włoska jest kobietą - ponad 70% społeczności polskiej stanowią właśnie Polki. W 2020 r. istniało we Włoszech ok. 4 tys. firm prowadzonych przez Polaków. Aż 50% właścicieli tych firm to kobiety. Warto podkreślić, że w przypadku włoskich przedsiębiorców we Włoszech, kobiety stanowią jedynie 30%.

Ambasada RP w Rzymie wspiera kobiecą przedsiębiorczość we Włoszech. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami przedsiębiorczych Polek z Rzymu, które w zamieszczonych poniżej krótkich reportażach opowiedziały nam o swojej działalności.

Warsztaty dla "Przedsiębiorczych Polek" - zapraszamy!

Przedstawione historie pokazują, że dzięki determinacji i pasji wszystko jest możliwe. Polki, które chciałyby dowiedzieć się, jak rozwinąć swój biznes we Włoszech, serdecznie zapraszamy na organizowane przez  Placówkę warsztaty. Tematyka obejmie przede wszystkim kwestie prawne i podatkowe. Ze szczegółowym programem można zapoznać się tutaj. Link do zapisów – tutaj

Materiały

Program warsztatów
Przedsiębiorcze​_Polki​_program​_warsztatów​_2021​_PDF.pdf 0.47MB

Wideo