W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uznanie szczepienia przeciwko COVID-19 wykonanego za granicą

Każdy obywatel RP oraz cudzoziemiec uprawniony do udziału w polskim Narodowym Programie Szczepień, który przyjął szczepienie przeciwko COVID-19 (jedna lub dwie dawki) poza granicami kraju, szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, może zgłosić się do wybranego punktu szczepień w Polsce, w celu uzyskania Unijnego Certyfikatu COVID-19 (tzw. green pass).

szczepienia

Szczepionki dopuszczone do obrotu na terytorium UE to Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneka i Johnson & Johnson.

W przypadku posiadania Certyfikatu wystawionego przez inny kraj członkowski UE nie ma obowiązku dodatkowego uznawania go w Polsce.

Warunkiem niezbędnym do wprowadzenia szczepienia dokonanego za granicą, do krajowego systemu ewidencji szczepień prowadzonego w systemie e-Zdrowie (P1) i uzyskania Unijnego Certyfikatu COVID-19 (tzw. green pass) jest przedłożenie przez osobę zainteresowaną następujących dokumentów w punkcie szczepień:

  1. oryginału wraz z kopią dokumentu (certyfikatu/zaświadczenia) potwierdzającego przyjęcie szczepienia przeciwko COVID-19 poza granicami kraju, zgodnego z wzorem obowiązującym w państwie przyjęcia szczepienia;
  2. tłumaczenia na język polski dokumentu, o którym mowa w pkt 1 przez tłumacza przysięgłego;
  3. oświadczenia osoby zainteresowanej lub jej przedstawiciela ustawowego zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych związanych z wprowadzeniem szczepienia wykonanego poza granicami kraju do systemu krajowego, w tym zgoda na automatyczne wygenerowanie w systemie e-Zdrowie (P1) Unijnego Certyfikatu COVID-19 po zakończeniu pełnego cyklu szczepienia.

 

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia:

www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-nr-13-ministra-zdrowia-w-sprawie-uznania-szczepienia-przeciwko-covid-19-wykonanego-poza-granicami-rzeczpospolitej-polskiej-oraz-wydania-unijnego-certyfikatu-covid-19-ucc

{"register":{"columns":[]}}