W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta ministra edukacji i nauki we Włoszech

22.11.2021

Minister Przemysław Czarnek przebywał w Rzymie w dniach 19-21 listopada. Podczas swojej wizyty spotkał się m.in. z organizacjami polonijnymi oraz uczniami i nauczycielami polskiej szkoły w Rzymie.

Uroczystość podpisania porozumienia między polską firmą Factor Consulting, Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu i Uniwersytetem Rzymskim „La Sapienza”

W piątek 19 listopada minister Czarnek wziął udział w uroczystości podpisania porozumienia między polską firmą Factor Consulting, Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu i Uniwersytetem Rzymskim „La Sapienza” w dziedzinie współpracy naukowej i rozwoju badań medycznych.

- Współpraca polskich firm i instytucji z włoskim uniwersytetem „La Sapienza” będzie miała na celu poszukiwanie nowych terapii, środków farmakologicznych i rozwój badań. Cieszę, się, że mogę wspierać tę współpracę – podkreślił minister.

W sobotę 20 listopada minister spotkał się w siedzibie Ambasady RP w Rzymie z przedstawicielami Polonii. Głównym tematem rozmów był rozwój szkół polskich i polonijnych oraz rozwój polsko-włoskiej współpracy naukowej.

Szef resortu edukacji i nauki odwiedził także Szkołę Polską im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Rzymie, gdzie spotkał się z jej nauczycielami i uczniami. To jedna z czterech szkół polskich wspieranych przez MEiN we Włoszech, do której uczęszcza ponad 500 uczniów. Przy szkole działa także polskie przedszkole.

 

{"register":{"columns":[]}}