Aktualności
-
14.01.2025Pierwsze spotkanie na terenie RZGW w Krakowie z całego cyklu konsultacji społecznych projektów Planów utrzymania wód odbyło się 14 stycznia 2025 roku w Sandomierskim Centrum Kultury. W wydarzeniu wziął udział Zastępca Dyrektora RZGW w Krakowie ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą - Radosław Radoń.
-
13.01.2025Trwają konsultacje społeczne projektu pn. „Bezpieczna Wisła”. Cały czas spływają wnioski i uwagi do planowanych działań przeciwpowodziowych w regionie tzw. Wisły Sandomierskiej. Przypominamy, że można je zgłaszać jeszcze do 17 stycznia br. Będzie to możliwe także podczas najbliższego spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się 14 stycznia br. w Sali Tańca w Szczurowej (zapraszamy wszystkich zainteresowanych od godz. 16.00).
-
10.01.2025Klimat się zmienia i coraz częściej stajemy w obliczu wyzwań jakie niosą ze sobą susze i powodzie. Współczesna gospodarka wodna potrzebuje adaptacji do nowych warunków, tak by równocześnie zapewnić bezpieczeństwo ludziom, możliwość korzystania z wód, a także chronić środowisko naturalne. Kluczowe jest kompleksowe i zrównoważone zarządzanie wodami w układzie zlewniowym, dlatego Wody Polskie sukcesywnie wdrażają dobre praktyki utrzymania wód.
-
10.01.2025W dniu 8 stycznia odbyło się spotkanie pomiędzy Wodami Polskimi w Krakowie a przedstawicielami użytkownika rybackiego Okręgiem PZW Bielsko – Biała ws. działań prośrodowiskowych na rzece Koszarawie.
-
09.01.2025W czwartek 9 stycznia br. Wody Polskie w Krakowie podpisały umowę z firmą VIMAP sp. z o.o. dzięki której możemy rozpocząć inwentaryzację urządzeń melioracji wodnych oraz gruntów zmeliorowanych na terenie Zarządu Zlewni w Kielcach. Wartość podpisanej umowy to prawie 3 mln zł zł, a termin zakończenia prac to maj 2025 r.
-
07.01.2025RZGW w Krakowie rozpoczyna realizację projektu „Automatyczny system monitoringu i sterowania zasobami wodnymi ze szczególnym uwzględnieniem funkcji retencyjnej i zachowania bioróżnorodności”. Celem projektu jest automatyczny monitoring ilości i jakości wody.
-
03.01.2025Opublikowany w dniu 31 grudnia post na profilu fb Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego (SSR Żywiec) zawiera informacje wprowadzające opinię publiczną w błąd. Wpisy SSR dezinformują opinię publiczną, ponieważ sugerują prowadzenie prac na rzece Koszarawie tylko przez PGW WP. Tymczasem były to także działania prowadzone przez IMiGW w związku z modernizacją stacji wodowskazowej, w miesiącach listopad – grudzień ubiegłego roku. Prace były prowadzone na dwóch różnych odcinkach rzeki.
-
03.01.2025Dziś w Żywcu odbyło się uroczyste przekazanie umów na realizację projektu budowy tras pieszo-rowerowych wokół Jeziora Żywieckiego oraz wzdłuż Jeziora Międzybrodzkiego. W wydarzeniu wziął udział Wiceminister Infrastruktury Przemysław Koperski, przedstawiciele trzech gmin: Czernichów, Łodygowice i Żywiec, Samorządu Województwa Śląskiego, Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka, Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
-
02.01.2025W środę 31 grudnia 2024 r. Wody Polskie w Krakowie podpisały umowę z firmą SKYSNAP, dzięki której możemy rozpocząć inwentaryzację urządzeń melioracji wodnych oraz gruntów zmeliorowanych na terenie Zarządu Zlewni w Sandomierzu. Wartość podpisanej umowy to ponad 3,5 mln zł zł, a termin zakończenia prac to maj 2025 r.
-
30.12.2024Właśnie zostały podpisane pre-umowy między Wodami Polskimi w Krakowie a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację sześciu zadań w ramach Programu Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Projekty dotyczą działań z zakresu renaturyzacji i poprawy stanu wód oraz ochrony przed powodzią i suszą.