W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

E-Papierosy

Wszystkie nowatorskie wyroby tytoniowe, w tym e-papierosy czy IQOS-y, zawierają nikotynę, która jest substancją silnie uzależniającą. Z punktu widzenia zdrowia, jego ochrony i umacniania, dyskusja nad tym, czy korzystniejsze od palenia tradycyjnych papierosów jest inhalowanie e-papierosów czy IQOS-ów jest bezpodstawna. Bo i o czym tu dyskutować? Zdrowie na każdym etapie życia jest wartością nie do oszacowania. Trwająca obecnie debata niesłusznie przekonuje palaczy, że nowatorskie wyroby tytoniowe nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ich użytkowników. Dlatego też trzeba jasno powiedzieć, że wszelkie formy inhalowania nikotyny są szkodliwe, co zostało już udowodnione.

Jeżeli chodzi o nowe urządzenia do podgrzewania tytoniu, wciąż nie poznano efektów długotrwałego ich użytkowania; z prostej przyczyny – są zbyt krótko na rynku. Zbyt krótki okres obserwacji nie pozwala również stwierdzić, że użytkowanie tego urządzenia nie ma wpływu na rozwój nowotworów czy też przewlekłych chorób układu oddechowego, takich jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) i astma.

Poniżej zamieszczamy informacje na temat nowatorskich wyrobów tytoniowych:

Materiały

prawo​_o​_e-papierosach​_na​_stronę
prawo​_o​_e-papierosach​_na​_stronę.pdf 0.04MB
MEN-i-GIS​_Informacja-na-temat-zagrożeń-dotyczących-e-papierosów
MEN-i-GIS​_Informacja-na-temat-zagrożeń-dotyczących-e-papierosów.pdf 0.18MB
Informacja​_MEN​_i​_GIS​_na​_stronę
Informacja​_MEN​_i​_GIS​_na​_stronę.pdf 0.04MB
e-papierosy-prezentacja
e-papierosy-prezentacja-2511.pdf 2.85MB
IQOS​_na​_stronę
IQOS​_na​_stronę.pdf 0.04MB
e-papierosy​_na​_stronę
e-papierosy​_na​_stronę.pdf 0.05MB