3,2,1 START - Ferie Zimowe 2026
30.01.2026
Już w poniedziałek tj 2 lutego 2026 rozpoczynamy Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim. Wraz z nami zimowy odpoczynek rozpoczynają województwa dolnośląskie, kujawsko – pomorskie, łódzkie, małopolskie i opolskie. Ferie potrwają do 13 lutego 2026r.
Oddział Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej przygotował szereg działań edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej. Odwiedziliśmy już Szkołę Podstawową nr 18, Szkołę Podstawową nr 54 w Szczecinie oraz Katolicką Szkołę Podstawową w Podjuchach. Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, higienie osobistej i zdrowym odżywianiu.
Przy okazji Bezpiecznych Ferii nie mogło zabraknąć prelekcji dot. środków psychoaktywnych. Z tym tematem odwiedziliśmy szczecińskie Liceum Ogólnokształcące nr 3.
Przed nami kolejne spotkania. Odwiedzimy Szkołę Podstawową 59, Szkołę Podstawową 37 w Szczecinie oraz Zespół Szkół Sportowych im. Sportowców Ziemi Szczecińskiej.
W tym roku mamy również super pomocników 😉 Poznajcie Witka i Wiki, którzy w krótkich filmach edukacyjnych opowiedzą o patentach na BEZPIECZNE FERIE 😊.Zapraszamy do obejrzenia animacji.
Życzymy wszystkim udanego, bezpiecznego i zdrowego wypoczynku zimowego.
Materiały
Bezpieczne FerieBezpieczne_Ferie_-_do_publikacji.mp4 175.12MB