W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podsumowanie realizacji programów „Podstępne WZW” oraz "Znamię! Znam je?" w roku szkolnym 2021/2022

02.09.2022

Grafika przedstawia loga Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Fundacji Gwiazda Nadziei oraz programów „Znamię! Znam je?” „Podstępne WZW”.

Programy edukacyjne „Podstępne WZW” oraz "Znamię! Znam je?" realizowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną przy współpracy z Fundacją Gwiazda Nadziei.

 

„Podstępne WZW”

 

Celem programu „Podstępne WZW” jest upowszechnienie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, uświadomienie ryzyka zakażenia wirusami HBV i HCV oraz zagrożeń wynikających z zakażenia, wpojenie zasad profilaktyki w tym zakresie oraz pobudzenie do refleksji nad akceptacją osób już zakażonych.

 

W roku szkolnym 2021/2022 w programie wzięło udział 77 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Edukacją objęto 5 948 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego z czego:

z klas I – 2 146 uczniów

z klas II – 2 183 uczniów

z klas III – 1 424 uczniów

z klas IV – 156 uczniów

z innych grup – 39 uczniów.

 

"Znamię! Znam je?"

 

Celem programu „Znamię! Znam je?" jest powszechnienie wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz uczniów wyższych klas szkół podstawowych, wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworu skóry (czerniaka).

 

W roku szkolnym 2021/2022 w programie wzięło udział 85 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Edukacją objęto 8 623 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego z czego:

z klas I – 3 482 uczniów

z klas II – 2 138 uczniów

z klas III – 2 064 uczniów

z klas IV – 253 uczniów

z innych grup – 676 uczniów.

 

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji programów prosimy o kontakt w właściwymi terenowo promotorami zdrowia z Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

{"register":{"columns":[]}}